Ogłoszenia

VIII Niedziela zwykła 2017

1.    Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej

2.    Od jutra pierwsza Msza święta o godz. 6.30

3.    W środę – Popielec i początek Wielkiego Postu, który rozpoczniemy pokutnym znakiem posypania głów popiołem. Msze Święte, z ceremonią posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 10.00; 16.30; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje wszystkich post ścisły. W środę popielcową na tacę będziemy zbierać na tzw. Jałmużnę Wielkopostną.

4.    W środę popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych. Porządek rekolekcji w środę popielcową:

godz. 9.00 nauka rekolekcyjna dla klas IV-VI

godz. 10.00 Msza Święta i nauka dla klas 0-III

godz.15.00 nauka rekolekcyjna dla klas 0-III

godz.16.30 Msza Święta i nauka dla klas IV-VI

Porządek całych rekolekcji w gablocie. Zapraszamy na rekolekcje wszystkie dzieci z naszej parafii chodzące do różnych szkół. Prosimy, by ktoś towarzyszył dzieciom podczas rekolekcji. Zapraszamy również nauczycieli i wychowawców.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i  I sobota miesiąca. W czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo I sobót miesiąca.

5.    W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 - dzieci, o 17.15 – dorosłych i o 19.00 młodzież.

6.    W sobotę, 4 marca, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza - Królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia.

7.    Policja zachęca do zapoznania się i współtworzenia tzw. mapy zagrożeń bezpieczeństwa informacje na plakacie i str. policja.pl

8.    Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Caritas naszej diecezji. W deklaracjach możemy dopisac PZC Borki.

9.    Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii, szczególnie za ofiary na obiady dla dzieci. Bóg zapłać.

10.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.