IV Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2017

1. Dziś kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.00.

2. Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3. Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży. Dziękujemy dk. Sylwestrowi Podgórskiemu, który prowadził rekolekcje, paniom katechetkom i księżom Marcinowi i Robertowi za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tych rekolekcji.

4. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i osobom, które przez 24 godziny w dzień i w nocy w piątek i sobotę trwały przed Panem Jezusem Eucharystycznym i wypraszały dobre owoce rekolekcji parafialnych.

5. Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w piątek, 31 marca, nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta z nauka dla wszystkich o godz. 18.00. W sobotę, 12 marca, Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi: o godz. 7.00 dla wszystkich, o godz. 10.00 dla osób starszych i chorych, o godz. 16.00 dla niewiast, a o godz. 18.00 dla mężczyzn. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych i na Gorzkich Żalach. Rekolekcje będzie głosił O. Krzysztof Górski, karmelita z Krakowa. Prośmy Boga o obfite owoce naszych rekolekcji parafialnych. Plan rekolekcji w gablotach i w Gazecie parafialnej.

6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i pracujących. Zapraszamy

7. W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00

8. Za tydzień w niedzielę rekolekcyjną będziemy zbierali ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych parafian. Zgłaszajmy do Caritas i do kancelarii osoby starsze, żyjące samotnie, byśmy wszystkim mogli pomóc. Będzie też, od piątku do Niedzieli Palmowej, wystawiony kosz na zbiórkę produktów żywnościowych.

9. Zawiadamiamy, że w miniony wtorek powstała przy naszej parafii samodzielna Rada Rycerzy Kolumba.

10. Przypominamy, że nasza parafia i Legion Maryi organizuje samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii  w terminie 16.- 24. Września .2017r. Są jeszcze wolne miejsca - zapisy do 23.04.2017r. Kontakt z ks. Krzysztofem Wabikiem.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii, szczególnie za ofiary na obiady dla dzieci. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.