Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu 2 kwietnia 2017

1. Dziś niedziela naszych REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. Nauki rekolekcyjne wygłasza O. Krzysztof Górski karmelita z Krakowa
2. gorzkie żale z nauką rekolekcyjną o godzinie 17.00.
3. O godz. 19.00 w Domu Parafialnym będzie spotkanie z o. rekolekcjonistą osób zainteresowanych III Zakonem Karmelitańskim. Zapraszamy zainteresowanych
4. Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek dla najbiedniejszych parafian. Jest również wystawiony kosz na zbiórkę produktów żywnościowych dla rodzin wspieranych przez Parafialny Zespół Caritas.
5. W poniedziałek - DZIEŃ SPOWIEDZI REKOLEKCYJNEJ. Msze Święte z naukami będą celebrowane o godz. 7.00, 9.00, 16,30 i zakończenie rekolekcji o 18.00. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na ofiarę dla rekolekcjonisty. Księża z dekanatu będą nam służyć od godz. 8.00 do 11.00 i po południu od godz. 15.30 do 19.00. W tym tygodniu spowiedzi w podobnych godz. będą w we wtorek na I Południu w par. Dobrego Pasterza, w środę na Wośnikach – par. Opatrzności Bożej, w czwartek II Południe Matki Odkupiciela, sobota Jeżowa Wola par. Miłosierdzia Bożego. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.
6. Jutro o 18.00 Msza św. Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
7. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie Rycerzy Kolumba
8. W środę o 18.00 Msza św. Rycerstwa Niepokalanej
9. W I czwartek miesiąca całodzienne adoracja Najświętszego Sakramentu.
10. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych. O 19.00 młodzież w najbliższy piątek w ramach drogi krzyżowej przedstawi Misterium Męki Pańskiej. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas nabożeństw drogi krzyżowej.
11. Chorych naszej parafii pragniemy odwiedzić w najbliższy piątek, 7 kwietnia po porannych Mszach Świętych. Zgłoszenia i adresy chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
12. Za tydzień - niedziela palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Świętej. Msze święte o godz. 11.00 i 13.00 rozpoczniemy na zewnątrz świątyni. O godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w tej radosnej procesji. O godz. 13.00 procesję i liturgię przygotowują wspólnoty neokatechumenalne. O godz. 18.00 Msza św. Legionu Maryi
13. Tak jak w poprzednich latach o godz. 20.00 przed kościołem Św. Jana rozpocznie się droga krzyżowa ulicami Radomia.
14. Woluntariusze z Publicznego Gimnazjum nr 11 w następną niedzielę po Mszach o 9, 10 i 11 przeprowadzą kwestę celem wspieranie chorych na raka pt. pola nadziei. Kto wrzuci datek otrzyma żonkila znak solidarności z chorymi.
15. Młodzież prowadzi sprzedaż pamiątek świątecznych przed kościołem zbierając na wyjazdy wakacyjne.
16. Na przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy zebraliśmy 2100 zł.
17. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.