Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA (9 marca 2017)

 

 

-Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Przypominamy, że o godz. 20.00 przed kościołem Św. Jana rozpocznie się droga krzyżowa ulicami Radomia.

-Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

-We wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii.

PORZADEK LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO:

wielki czwartek - Msza święta Wieczerzy Pańskiej dla dzieci o godz. 16.30.

uroczysta msza święta wieczerzy pańskiej o godz. 18.00.

Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja będzie do godz. 22.00.

wielki piątek - adoracja pana Jezusa w kościele od godz. 7.00.

droga krzyżowa dla dzieci i najstarszych o godz. 17.00

LITURGIA Z ADORACJĄ KRZYŻA o godz. 18.00. W tym dniu tylko podczas Liturgii udzielamy Komunii Świętej. Po Liturgii - przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 23.00.

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII o godz. 20.30. Trasa drogi krzyżowej będzie prowadzić tradycyjnie pasażem w stronę uczelni, ul. Krasickiego i powrót ul. Limanowskiego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i w tym dniu Kościół nie udziela nikomu dyspensy od postu.

wielka sobota - adoracja pana Jezusa w kościele od godziny 7.00.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 7.00 do 14.00

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Przynieśmy na liturgię świece.

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - REZUREKCJA O GODZINIE 6.00.

Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie o godz. 15.00 w kościele.

W ubiegłą niedzielę na „święcone dla najuboższych”, będących pod opieką Parafialnego Oddziału Caritas zebraliśmy 1914 zł. U młodzieży przed kościołem możemy nabyć ozdoby świąteczne. W ten sposób zbierają na swoje wakacyjne wyjazdy z naszej parafii.

Mężczyzn, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w obrzędzie umycia nóg oraz nieśli baldachim na rezurekcji zapraszamy dziś do zakrystii.

Ze smutkiem przekazujemy wiadomość otrzymaną od Zarządu prowincji Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Krakowa. Siostry zdecydowały o zamknięciu swojego domu i odejściu wraz z końcem lipcu z naszej parafii. Powody tej decyzji siostra prowincjalna przedstawia w liście skierowanym do proboszcza i parafian, który publikujemy w nowym numerze naszej Gazety Parafialnej.

Dziękujemy za ofiary jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask. Niech Boże błogosławieństwo pozwoli nam dobrze przeżyć dni Wielkiego Tygodnia, uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego i cieszy

 

się łaską radości i pokoju podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.