Ogłoszenia

Wielkanoc 2017 (16 kwietnia)

Wielkanoc 2017

16 kwietnia

 

 

  1. Nowenna przed niedzielą Bożego Miłosierdzia po Mszach św. o godz. 18.00

  2. Jutro – drugi dzień świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce.

  3. W poniedziałek, 17 kwietnia obchodzi swoje imieniny ks. Robert Kowalczyk. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta o godz. 13.00.

  4. Za tydzień niedziela Miłosierdzia. To dzień patronalny Caritas.
    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszym Parafialnym Zespole Caritas za ich działalność na rzecz najbardziej potrzebującym.

  5. W odpowiedzi na wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

  6. Dziękujemy tym, którzy pomagali w dekorowaniu naszej świątyni oraz w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękujemy p. Hannie Wojdała –Markowskiej, s. Zofii, ks. Marcinowi i p. Dawidowi Stępniowi za wykonanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. S. Dorocie oraz zespołowi Michael dziękujemy za przygotowanie śpiewów, Romanowi Zacharskiemu, za iluminację kościoła, lektorom, Harcerzom – skautom Europy, Rycerzom Kolumba, zespołowi młodzieżowemu i ministrantom za przygotowanie i pomoc w przeżywaniu liturgii.

  7. Wszystkim parafianom i odwiedzającym nas gościom życzymy niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stanie się w naszym życiu źródłem radości i miłości. Niech pomoże przezwyciężyć wszelkie podziały i da nam siłę do przyjęcia Jego pierwszego daru jakim jest pokój. Niech nas wypełni swoim miłosierdziem, abyśmy nieśli Go wszystkim.