Ogłoszenia

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA (7 maja 2017)

 

 

  1. Nabożeństwa majowe dziś i do końca miesiąca o godz. 17.30.

  2. Dziś z racji niedzieli Dobrego pasterza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

W piątek, 5 maja zmarł ks. kan. Jan Gogacz. Proboszcz naszej parafii w latach 1993-1998. W 1998 r. ciężko zachorował, przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu księży Seniorów w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. we wtorek, 9 maja o godz. 10 w naszym kościele. Następnie ciało zostanie przewiezione do Gródka, gdzie o godz. 13 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz.

  1. Do czwartku po Mszy św. wieczornej trwamy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. Jest to nasza odpowiedź na wezwanie Maryi z Fatimy o modlitwę różańcową za świat. Modlitwę poprowadzą poszczególne Koło różańcowe z naszej parafii. Zapraszamy.

  2. Jutro, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  3. We wtorek o godz. 18.00 Nowenna do Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby zgłaszamy w zakrystii. Po Mszy Świętej spotkanie Rycerzy Kolumba

  4. W środę Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej o 18.00.

W sobotę, 13 maja, w 100 rocznicę objawień maryjnych zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Pozostałe Msze Święte będą sprawowane według stałego porządku. Prosimy osoby, które przychodzą na 11.00, aby zmieniły godzinę swojej Mszy Świętej niedzielnej na inną.

Od niedzieli, 14 maja 2017 roku, o godzinie 10.00, będzie sprawowana w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przy Bazylice Św. Kazimierza w Radomiu, ul. Główna 16, Msza Święta w języku ukraińskim dla wiernych wschodniego obrządku (GREKOKATOLIKÓW). Druga Msza św. będzie sprawowana w kościele św. Józefa w Kozienicach, ul. Konstytucji 3 Maja 37, o godz. 14.00.

Henryk Tomasik Biskup Radomski

 

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii, szczególnie za ofiary dla dzieci oraz na parking. Bóg zapłać. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego.

  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.