Ogłoszenia

Program pielgrzymki Francja - Hiszpania

Parafia św. Teresy i LEGION MARYI w Radomiu organizuje

Samolotową Pielgrzymkę szlakiem

Sanktuariów Maryjnych

FRANCJI , HISZPANI – 9 dni

 

 

 

 

BARCELONA – CARCASONNE- LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA- TOSSA DE MAR - GIRONA          

Termin:   16.09 – 24.09.2017   

DZIEŃ 1:       Wylot z Polski do Barcelony

Spotkanie na lotnisku w Modlinie. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Hiszpanii o godz. 20:35. Przylot do Barcelony w godzinach 23:45. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu bez obiadokolacji (ze względu na bardzo późny przelot). Nocleg.

DZIEŃ 2:       Carcassonne,  Lourdes

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Carcassonne - jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Czas wolny. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3:       Lourdes

Rano śniadanie, Msza święta. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Przejście Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej oraz dom, gdzie mieszkała rodzina św. Bernadetty już po Objawieniach. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4:       Lourdes,  Montserrat,  Costa Brava

Śniadanie. Msza Święta w Lourdes. Następnie przejazd na wzgórze Montserrat, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, zwane przez Katalończyków La Moreneta. Jest to Najważniejsze Sanktuarium dla mieszkańców Katalonii i całej Hiszpanii. Msza Święta. Następie powrócimy na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5:       Costa Brava,  Tossa de Mar

Śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwy będzie rejs statkiem do urokliwej średniowiecznej miejscowości Tossa de Mar – perełki wybrzeża Costa Brava. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 6:       Barcelona

Śniadanie. Przejazd do stolicy Katalonii - Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego - Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta. Spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii – Msza Święta. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. W tym dniu także wizyta w barcelońskim Oceanarium oraz na słynnym stadionie Camp Nou. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 7:       Girona, Costa Brava

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Girony posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:       Costa Brava

Śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie. Posiłki w hotelu.

DZIEŃ 9:       Powrót do Polski

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Polski o 16:55. Przylot do o godzinie 20:00.  Zakończenie Pielgrzymki.

 

Cena: ok. 3 290 zł /os 

CENA ZAWIERA:

*        Przelot tanimi liniami lotniczymi na trasie:   Warszawa Modlin –> Barcelona-Girona –> Warszawa Modlin

*        Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;

*        8 noclegów w hotelach ***  (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);

*        Wyżywienie 2 x dziennie:  8 śniadań, 7 obiadokolacji;

*        Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL,  NNW,  choroby przewlekłe;

*        Opiekę polskojęzycznego pilota; Codzienna Msza Święta; Przedstawiony program zwiedzania.

 

CENA NIE ZAWIERA :

*      biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (m.in. stadion, oceanarium), przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania  (około 115 euro – płatne u pilota w autokarze); 

*      dodatkowego rejsu do Tossa de Mar  (ok. 40 euro/os.);

*      transferu na / z lotniska w Polsce

*      dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych;

*      świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

 


UWAGI:

PRZELOT: Przelot realizowany będzie przez tanią linię lotniczą Ryanair. Cena przelotu uzależniona jest od wczesnej rezerwacji. Ceny przelotu mogą się zmieniać w zależności od terminu zakupu biletów. W momencie rezerwacji biletów konieczne podanie jest od razu imienia i nazwiska pasażera oraz należy od razu uiścić pełną płatność za przelot. Zapisy od 19.02.2017r. – depozyt bezzwrotny:1000zł od osoby płatny w ciągu miesiąca na poczet wykupienia biletów lotniczych.

Wszelkie  inf.  u Ks. Krzysztofa Wabika – 502637819 par. Św. Teresy Borki – Radom ul. Wierzbicka 1