Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11 czerwca 2017

 

1. Dziś od godz. 14.00 zapraszamy na XII Parafialny Festyn Rodzinny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas. W programie przewidziane są liczne atrakcje, konkursy, pokazu, zabawy, występy artystyczne oraz bufet. Dochód z Festynu przeznaczony jest na wsparcie letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii.

2. Nabożeństwa czerwcowe do czwartku codziennie o godz. 17.30.

3. We wtorek nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje i prośby zostawiamy w zakrystii.

4. W środę o godz. o godz. 17.00 siostra zaprasza dzieci na próbę sypania kwiatów.

5. W czwartek, 15 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30 – 8, 00 – 9, 00 – 10.00. Po tej Mszy Świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą: ul. Pawią, ul. Krasickiego i powrót ul. Limanowskiego. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: - I - Rycerzy Kolumba - II –Droga Neokatechumenalana, - III – Rodzina      Różańcowa i III zakon Franciszkański  - IV - młodzież z parafii. Po zakończeniu procesji – Msza Święta w kościele, a ostatnia Msza Święta w Boże Ciało o godz. 18.00. Prosimy o udekorowanie mieszkań, bloków i domów na trasie procesji.

6. W Oktawie Bożego Ciała – codziennie Msza Święta o godz. 18.00, a po  niej Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

7. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 16 czerwca 2017 roku. 

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii. Bóg zapłać. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.