Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła (25 czerwca 2017)

1. Dziś i do piątku nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. 

2. Dziś wspominamy Wydarzenia Czerwcowe 1976 roku, które odegrały bardzo ważną rolę w historii Polski i Radomia. O godzinie 18.00, przy pomniku Czerwca 1976 roku zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę i nasze Miasto.

3. Przez okres wakacji od jutra Msze Święte w naszym kościele, w dni powszednie, będą odprawiane o godz. 7.00,  8.00 i 18.00.

4. W czwartek 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jak cały świat katolicki wspieramy w tym dniu Stolicę Apostolską swymi ofiarami na tacę, zwanymi od średniowiecza świętopietrzem. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 – 8,00 -10.00 i po południu o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 8.00 na Mszy Świętej.

6. W lipcu i sierpniu przy Parafii Katedralnej zostaje uruchomiona dodatkowo poradnia dla narzeczonych w soboty od 10.00 do 12.00. 

7. Ks. Biskup Ordynariusz mianował z dniem 1 lipca 2017 r. ks. Michała Szeląga wikariuszem w naszej parafii. Ks. Michał był wikariuszem w parafii pw. MB Miłosierdzia w Radomiu. Życzymy księdzu owocnej pracy w naszej parafii.

8. Zachęcamy do zakupienia „Gościa niedzielnego”. 

9. Są dzisiaj z nami twórcy pierwszej na świecie chrześcijańskiej gry przygodowej - „Gościniec... poprzez czas i przestrzeń”. Gra jest wspólną, rodzinną wyprawą w poszukiwaniu Stajenki i Świętej Rodziny. Podczas wyprawy drużyna napotyka szereg przygód i realnych wyzwań. Zachęcamy do zapoznania się z grą - jej autor przed kościołem odpowie na wszystkie pytania.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.