Ogłoszenia

XV niedziela zwykła (16 lipca 2017)

 

1. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na nabożeństwo do Matki Bożej.

2. We wtorek 18 lipca 2017 r. dzieci i młodzież wyjeżdżają na 14 dniowe kolonie w Piwnicznej Zdrój. Zbiórka dzieci na placu przy domu parafialnym o godzinie 7:00. Z naszej parafii na kolonie pojedzie 60 dzieci. Kolonie są organizowane przez naszą parafię i nasz Parafialny Zespół Caritas, we współpracy z Caritas Pallotyńską z Młodzianowa. Łącznie na kolonię w Piwnicznej Zdrój wyjedzie 90 dzieci. Kolonie są dofinasowane przez dotacje z Gminy Miasta Radomia oraz z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. 

3. Pielgrzymka III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich do Częstochowy wyjeżdża w sobotę 22 lipca o godz. 5.00 z przystanku na ul. Maratońskiej od strony cmentarza.

4. W piątek zakończyła pracę w naszej parafii siostra Dorota Łyżwińska. Dziękujemy siostrze za jej śpiew i grę ubogacającą naszą liturgie w ostatnich latach. Nową placówką Siostry Doroty jest domu Sióstr w Mszanie Dolnej.

5. W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 13.00 podziękujemy za 72 -letnią obecność Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w naszej parafii. Będziemy dziękować za dobro jakim ich obecność w tym czasie była naszym udziałem oraz będziemy prosić Boga o wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej dla dzieł zgromadzenia. 

6. Od wczoraj rozpoczął w naszej świątyni swoją praktykę organistowską pan Damian Skierczyński. Życzymy, aby praca na Bożą chwałę obfitowała w Boże błogosławieństwo w życiu.

7. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Z naszej parafii wyrusza grupa nr 8, której przewodnikiem jest ks. Marcin Sajnóg. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze.

8. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii, szczególnie za ubiegłotygodniową tacę „remontową”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

10. W dniu 13 lipca 2017 roku, w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu. W duchu wynagrodzenia za ten czyn zanieśmy do Boga modlitwę:

 Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament,teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen (3 x)