Ogłoszenia

XVII niedziela zwykła (30 lipca 2017)

 

1. Dziś o godz. 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

2. W poniedziałek 31 lipca dzieci i młodzież powracają z kolonii w Piwnicznej Zdrój. Planowany przyjazd dzieci do Radomia między godzinami 15:00 i 16:00. Kolonie zostały dofinansowane przez dotacje z Gminy Miasta Radomia oraz z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

3. W środę można uzyskać odpust tzw. Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki  odpustu tj. przyjmie Komunię Św. i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, może uzyskać odpust zupełny dla siebie lub osoby zmarłej. 

4. Zapisy pielgrzymów na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę od środy do piątku w godz. od 16.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej.

5. W tym roku pielgrzymi z naszej grupy będą brać udział w nagrywaniu filmu „Klecha” o ks. Kotlarzu. Zapraszamy pielgrzymów w poniedziałek 31 lipca o godz. 19.00 na spotkanie organizacyjne w sali budynku parafialnego na parterze.

6. W niedzielę 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia wyrusza 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymów naszej grupy nr 8 pożegnamy przed kościołem o godz. 8.30.

7. Pielgrzymom będziemy towarzyszyć modlitwą na Maryjnych Apelach Pielgrzymkowych o godz. 21.00. Możemy także 13 sierpnia, wraz z pielgrzymami z naszej grupy nr 8 wejść na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na całodzienną Adoracje Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy w tym tygodniu w piątek po Mszy Św. o godz. 8.00. Zapisy chorych w kancelarii i zakrystii. Nabożeństwo pierwszych sobót rozpocznie Msza św. o godz. 8.00.

9. Wczoraj Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zakończyły pracę w naszej parafii. Siostra Zofia została przeniesiona do Wiśniowej k. Myślenic, a siostra Anna do Wierzbicy. Dziękujemy za ich wspaniałą posługę dla naszej świątyni i parafii. 

10. Jako zakrystianin oraz osoba dbająca o świątynię i jej otoczenie zatrudniony został p. Dawida Stępień.

11. W tym tygodniu rozpoczęta została renowacja naszych organów. Wykonana została inwentaryzacją oraz pierwsze prace konserwacyjne. Okazało się, że na 1317 piszczałek  nie działa ponad 200. Prace będą kontynuowane od połowy sierpnia. 

12. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego. 

13. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.