I Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2017

1. Dziś, o godz. 17.00 – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tym pięknym, tradycyjnym rozważaniu Męki Pańskiej.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta i spotkanie Rycerzy Kolumba

4. W każdą środę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Nabożeństwo prowadzić będą Franciszkanie Świeccy.

5. W środę o godz. 18.00 Msza Św. Rycerstwa Niepokalanej

6. Wielkopostne nabożeństwa Drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek: o godz. 16.30 – dla dzieci; 17.15 – dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży.

7. Uczniów gimnazjum i liceum zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 19.00, szczególnie przygotowujących się do Bierzmowania.

8. W niedzielę o godz. 18.00 Msza Święta Legionu Maryi

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje.

10. Wyjeżdżających na pielgrzymkę Franciszkańskiego Zakony Świeckich do Kielc informujemy, ze wyjazd będzie miał miejsce w niedzielę 12 marca o godz. 7.00 z przystanku przy ulicy Maratońskiej od strony cmentarza.

11. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Caritas naszej diecezji. Na deklaracjach możemy dopisać „PZC Borki”. Pomoc w wypełnieniu deklaracji w środy od godz. 17.00 w Domu Parafialnym. W Popielec zebraliśmy 4170 zł jako Jałmużnę Wielkopostną.

12. Wyszedł kolejny numer Gazety parafialnej. W nim min. program rekolekcji, wywiad z diakonem Sylwestrem. Gazetę możemy wesprzeć ofiarą do puszek.

13. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.