Ogłoszenia

XXI niedziela zwykła 27 sierpnia 2017

 

1. Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej ojczyzny.

2. Dziś o godz. 17.30 koronka do Bożego miłosierdzia

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek na Mszach Świętych oraz od godz. 16.00 do 17.00. Będziemy rozdawali wtedy dzieciom obrazki, przypominające o spowiedzi w I piątek miesiąca. Zapraszamy dzieci i młodzież, gdyż będzie to również spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W piątek po porannych Mszach świętych odwiedzimy chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nabożeństwo I sobót miesiąca rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 8.00 

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez naszą parafię w sobotę, 16 września do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy wraz z wpłatami w zakrystii.

5. Informujemy narzeczonych, którzy mają zawrzeć sakrament małżeństwa w 2018 roku, że od środy 27 września rozpocznie się cykl 10 obowiązkowych katechez dla wszystkich narzeczonych. Spotkania dla par naszego dekanatu będą odbywały się w środy o godzinie 19.00 w naszym Domu parafialnym. 

6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu, ul. B. Prusa 6 przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2017/18. Egzamin wstępny – informacyjny 25 września 2017 roku (poniedziałek) godz. 9.00. Należy złożyć następujące dokumenty: podanie, życiorys, opinię od Księdza Proboszcza, kserokopię świadectwa ze szkoły oraz dwa zdjęcia. Nauka w Studium trwa 5 lat.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii. Trwają prace renowacyjne i strojenie naszych parafialnych organów. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do zakupienia „Gościa niedzielnego”. Dziś z gazetą jest znany film pt. Misja. Cena numeru nie uległa zmianie - 5 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.