Ogłoszenia

XXII niedziela zwykła 3 września 2017

 

1. Dziś, o godz. 17.30 zapraszamy na kolejną część Nowenny przed Aktem Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W następnych dniach do 6 września będzie ona odmawiana na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00

2. Jutro początek roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. 

3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta Apostolstwa Dusz Czyśćcowych

4. W środę Msza Święta Rycerstwa Niepokalanej.

5. W czwartek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca.

6. W piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia na Mszach Świętych zostanie odczytany Aktem Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Ks. biskup udzielił na ten dzień dyspensy od pokarmów mięsnych. Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego. 

7. W najbliższą sobotę zbiórki ministrantów oraz kandydatów na ministrantów: 

8. - o godz. 10.00 klasy 6 i 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum, 

9. - o godz. 11.00  ministranci najmłodsi - szkoła podstawowa do klasy 5. Zapraszamy również dziewczynki na próbę scholii o godz. 12.00.

10. Za tydzień w niedziele o godz. 19.00 rozpoczniemy kolejny cykl katechez neokatechumenalnych w naszej parafii. Zapraszamy.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez naszą parafię w sobotę, 16 września do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy wraz z wpłatami w zakrystii.

12. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 września  2017 (sobota) zapisy w zakrystii. Cena  50 zł.

13. Informujemy narzeczonych, którzy mają zawrzeć sakrament małżeństwa w 2018 roku, że od środy 27 września rozpocznie się cykl 10 obowiązkowych katechez dla wszystkich narzeczonych. Spotkania dla par naszego dekanatu będą odbywały się w środy o godzinie 19.00 w naszym Domu parafialnym. 

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii, szczególnie na trwającą renowację i strojenie organów.

15. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego oraz Małego Gościa

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.