Ogłoszenia

XXV niedziela zwykła 24 września 2017

 

1. Dziś o godz. 17.30 kolejny dzień Nowenny do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nowenna będzie kontynuowana codziennie na Mszy św. o godz. 18.00

2. Jutro modlitwa Duchowej Adopcji na Mszy św. o godz. 18.00

3. W tym tygodniu, w środę swoje imieniny obchodzi p. Damian Skierczyński, wykonujący praktykę organistowską w naszej parafii. W jego intencji będziemy modlić się w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00.

4. Od środy 27 września rozpocznie się cykl 10 obowiązkowych katechez dla wszystkich narzeczonych. Spotkania dla par naszego dekanatu będą odbywały się w środy o godzinie 19.00 w naszym Domu parafialnym

5. W piątek swoje imieniny obchodzi ks. Michał Szeląg. W intencji solenizanta będziemy modlić się w piątek o godz. 18.00.

6. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem św. Teresy zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku, na Mszę Świętą o godz. 9.30. Od godz. 9.00 będzie sprawowany Sakrament Pokuty. Podczas Mszy Świętej udzielany będzie Sakrament Chorych. 

7. W sobotę zapraszamy kandydatów na ministrantów o godz. 10.30

8. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się w intencji zmarłych kapłanów, budowniczych, fundatorów i ofiarodawców naszej parafii oraz zmarłych naszych parafian oraz zmarłych ze wspólnot działających przy naszej parafii. Po Eucharystii udajemy się na cmentarz przy ul. Limanowskiego, aby przy grobie proboszczów naszej parafii kontynuować modlitwę za zmarłych.

9. W niedzielę przypada Uroczystość Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki naszej parafii. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Mszy św. odpustowej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. dziekan Czesław Wawrzyńczak. Jak co roku ofiary składane w dniu odpustu będą przeznaczone na budowę kościoła w parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kamerunie.

10. W najbliższą niedziele o godz. 17.15 zapraszamy na recital organowy. Uświetni on naszą uroczystość odpustową, ale będzie również uwieńczeniem prac renowacyjnych i strojenia organów. W recitalu zagrają p. Damian Skierczyński oraz p. Piotr Dziewiecki.

11. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę Rodziny różańcowej do Wysokiego Koła. Zapisy w zakrystii.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii. Bóg zapłać.

13. Zapraszamy do zakupienia Gościa niedzielnego oraz kalendarza

14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.