Ogłoszenia

XXIX niedziela zwykła 22 października 2017

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach, którzy w naszym imieniu głoszą Chrystusa szczególnie o ks. Mirosławie Bujaku pracującym w parafii św. Teresy od Dzieciatka Jezus w Kamerunie oraz o rodzinie Winiarskich, którzy są na misji we Francji. Ofiary zebrane dziś na tace są przeznaczone na utrzymanie misji.

2. Rycerze Kolumba po Mszach świętych przed kościołem zbierają porwane srebrne łańcuszki i inną uszkodzoną biżuterie z metali szlachetnych oraz ofiary na zakup inkubatora ratującego życie noworodków. Przy Namiocie Rycerzy Kolumba będziemy mogli poprzeć inicjatywę ustawodawczą „zatrzymaj aborcję”. 

3. Codziennie w miesiącu październiku na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00. Dziś Członkowie Żywego Różańca przeżywają w całej Polsce Dzień Modlitwy Różańcowej. Będą modlić się o dar beatyfikacji założycielki sługi Bożej Pauliny Jaricot i rozwój Żywego Różańca w Polsce i naszej parafii. Każdego dnia w tym tygodniu i w najbliższą niedziele można zapisać się w zakrystii do Koła Żywego Różańca. Przez zapis deklarujemy odmawiać codziennie jeden dziesiątek różańca w intencjach zaproponowanych przez ojca świętego oraz w intencjach innych członków rodziny różańcowej. Należąc do Żywego różańca tysiące osób modli się również w ważnych dla nas intencjach. W następną niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie do Domu parafialnego zelatorów Kół Żywego różańca. 

4. Imiona zmarłych do mającej wiele wieków modlitwy wypominkowej Kościoła, za których w listopadzie odmawiamy codziennie różaniec oraz polecamy Bogu w każdą niedziele, prosimy składać w kancelarii parafialnej i zakrystii. 

5. W ubiegłym tygodniu na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku zebraliśmy 1696 zł. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego. 

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii oraz na obiady dla dzieci. Bóg zapłać.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.