Ogłoszenia

Rocznica poświęcenia miejscowego kościoła (29 października 2017)

 

1. Dziś rocznica poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu i modlimy się za wszystkie osoby, które budowały naszą świątynię, w niej modliły się, przyjmowały sakramenty i które obecnie wspierają naszą parafię.

2. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00. 

3. W środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele – jak w każdą niedzielę. Msze Święte na cmentarzach w Radomiu o godz. 15.00. O godz. 17.00 rozpoczynamy całomiesięczną modlitwę różańcową z wypominkami za zmarłych. 

4. W czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień zaduszny”. Msze Święte w naszym kościele o 6.30, 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Przed Mszami Świętymi tego dnia odczytujemy wypominki jednorazowe. Tradycyjna procesja wewnątrz kościoła z modlitwą wypominkową za zmarłych po Mszy Świętej o godz. 10.00. 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 16.30. Msza Święta dla dzieci o 16.30. Chorych odwiedzimy w piątek, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo I sobót miesiąca.

6. Od 1 do 8 listopada, możemy pomóc naszym bliskim zmarłym uzyskując dla nich odpust zupełny. Obecność w kościele lub na cmentarzu, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego - to warunki uzyskania dla nich odpustu zupełnego. Nieśmy pomoc naszym zmarłym ofiarując w ich intencjach Msze Święte oraz wielowiekową wspólną modlitwę Kościoła w wypominkach w miesiącu listopadzie oraz każdej niedzieli.

7. Wyszedł kolejny numer Gazety parafialnej. W nim m.in. o dzisiejszej uroczystości poświęcenia świątyni, o pomocy zmarły, wywiad z panem organistą oraz kartka wypominkowa. Gazetę możemy wesprzeć ofiarami do puszek.

8. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego, kalendarza Gościa niedzielnego oraz kalendarza diecezjalnego Fundacji bpa Jana Chrapka w cenie 5 zł.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły w tym tygodniu na rzecz parafii i obiady dla dzieci. Bóg zapłać. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.