Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu ( 17 grudnia 2017)

 

1. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. 

2. Adwentowe nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych głosi dziś ks. Piotr Pieczatowski - pallotyn. Jutro nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godz. 6.00, 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 16.30 Msza Święta roratnia z nauką dla dzieci. Nie będzie jutro Mszy o 7.00.

3. Wtorek - to dzień Spowiedzi Świętej Adwentowej. Nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godz. 6.00, 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 16.30 Msza Święta i nauka dla dzieci. W tym dniu taca będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty. Księża z dekanatu będą spowiadać we wtorek od godz. 8.00 do 10.30 i od godz. 15.30 do 18.30. Program rekolekcji w Gazecie parafialnej.

4. Pamiętajmy, że jest to już ostatni tydzień przed świętami, i jeśli nie możemy skorzystać ze spowiedzi we wtorek w naszej parafii zapraszamy w poniedziałek do parafii Dobrego Pasterza osiedle Południe, w środę do parafii na Halinowie i Wośnikach, w czwartek do parafii Matki Odkupiciela na os. Południe, w piątek par. Chrystusa Nauczyciela na Plantach i w sobotę w parafii Miłosierdzia Bożego na Jeżowej Woli. Spowiedź w tych parafiach jest od 8.00 do 10.30 rano i od 16.00 do 18.00 popołudniu. Program spowiedzi w tym tygodniu w gablotach.

5. Chorych odwiedzimy we wtorek od godz. 8.00.

6. We wtorek 19 grudnia przypada dzień imienin ks. Dariusza Sadkowskiego. Wdzięczność za gorliwą pracę w naszej parafii okażmy modlitwą w intencji Solenizanta. Na Mszę Świętą w intencji Ks. Dariusza zapraszamy na godz. 18.00.

7. Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek przeznaczone na świąteczne paczki dla najuboższych parafian. W zakrystii są jeszcze serduszka – dar dla dziecka, któremu pragniemy przygotować paczkę noworoczną. Wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe do świątecznych paczek. Nadal rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W kruchcie i zakrystii można nabywać poświęcony opłatek wigilijny. Młodzież rozprowadza drobne prezenty. 

8. Następna niedziela to IV niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Starajmy się podtrzymać polski zwyczaj przeżywania tego dnia zachowując post. Ze względu na wyjątkowy charakter wieczoru wigilijnego nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 18.00. Wieczorem zasiadając w rodzinach do wieczerzy wigilijnej, pamiętajmy w modlitwie o sobie nawzajem, byśmy wszyscy mogli uczestniczyć w radości z przyjścia na świat Syna Bożego. 

9. W ubiegłą niedzielę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1606 zł. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego.

10. Dziękujemy za ofiary na obiady dla dzieci oraz wszelkie ofiary, jakie wpływają na rzecz parafii. Bóg zapłać. 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.