Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2017

 

1. Dziś IV niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Starajmy się podtrzymać polski zwyczaj przeżywania tego dnia zachowując post. Ze względu na wyjątkowy charakter wieczoru wigilijnego nie będzie dziś sprawowana Msza Święta o godz. 18.00. Wieczorem zasiadając w rodzinach do wieczerzy wigilijnej, pamiętajmy w modlitwie o sobie nawzajem, byśmy wszyscy mogli uczestniczyć w radości z przyjścia na świat Syna Bożego. 

2. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Przed pasterką od godz. 23.15, będziemy mogli w kościele usłyszeć i wspólnie śpiewać kolędy.  Jutro oraz we wtorek, w święto św. Szczepana, Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. Na pomoc najuboższym Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek 3134 zł. W środę 40 rodzin otrzymało paczki świąteczne.

4. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego. Dzisiejszy świąteczny numer obejmujący dwa tygodnie jest w cenie 8 zł. 

5. Od środy, 27 grudnia, rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy być przyjęci w każdym domu. Przychodzimy z Bożym błogosławieństwem i modlitwą. Prosimy, by w miarę możliwości zgromadzili się wszyscy domownicy na czas odwiedzin duszpasterskich. Ofiary jakie będą składane podczas kolędy chcemy przeznaczyć na odnowienie i renowację elewacji świątyni. (porządek kolędy)

6. Z racji kolędy kancelaria parafialna, w tym tygodniu będzie czynna od 8.00 do 9.00 i po wieczornej Mszy świętej.

7. Dziękujemy za ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii oraz ofiary na obiady dla dzieci. Bóg zapłać.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

9. Życzymy wszystkim, aby dzisiejszy wieczór oraz oczekiwane świąteczne dni umocniły Bożą mocą nasze rodziny. Niech oczekiwane Boże Dziecię znajdzie miejsce w każdym naszym sercu.