Ogłoszenia

VI Niedziela zwykła 11 lutego 2018

 

1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Litanię do Serca Pana Jezusa. Będziemy z modlić się za chorych z racji Światowego dnia Chorego.

2. Od dziś rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Polecamy w modlitwach uzależnionych oraz rodziny borykające się z problemem alkoholowym. 

3. We wtorek Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwy i prośby możemy zostawiać w zakrystii. Szczególnie polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian.

4. W środę – Popielec i początek Wielkiego Postu, który rozpoczniemy pokutnym znakiem posypania głów popiołem. Msze Święte, z ceremonią posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 10.00; 16.30; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje wszystkich post ścisły. W środę popielcową na tacę będziemy zbierać na tzw. Jałmużnę Wielkopostną. 

5. W środę popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych. Porządek rekolekcji w środę popielcową:

godz. 9.00 nauka rekolekcyjna dla klas IV-VII

godz. 10.00 Msza Święta i nauka dla klas 0-III

godz.15.00 nauka rekolekcyjna dla klas 0-III

godz.16.30 Msza Święta i nauka dla klas IV-VII

Porządek całych rekolekcji w gablocie. Zapraszamy na rekolekcje wszystkie dzieci z naszej parafii chodzące do różnych szkół. Prosimy, by ktoś towarzyszył dzieciom podczas rekolekcji. Zapraszamy również nauczycieli i wychowawców. 

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 - dzieci, o 17.15 – dorosłych i o 19.00 młodzież. 

7. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Caritas naszej diecezji. W deklaracjach możemy dopisac PZC Borki. 

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii, szczególnie za ofiary na obiady dla dzieci. Bóg zapłać.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.