Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu 18 luty 2018

 

1. Zakończyły się rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych. Dziękujemy ks. Marcinowi Sajnogowi, który przeprowadził te rekolekcje. Dziękujemy pani katechetce Katarzynie Kosmali i ks. Michałowi Szelągowi, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim, którzy towarzyszyli dzieciom w tym czasie. 

2. Dziś, o godz. 17.00 – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tym pięknym, tradycyjnym rozważaniu Męki Pańskiej. Po nabożeństwie będziemy mogli przez ucałowanie oddać cześć relikwią Krzyża Świętego. 

3. W czwartek 22 lutego o godz. 9.00 przy Domu parafialnym będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD i inny). Przychody z akcji wspomogą zakup sprzętu medycznego do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

4. Wielkopostne nabożeństwa Drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek: o godz. 16.30 – dla dzieci; 17.15 – dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży.

5. Uczniów gimnazjum i liceum zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 19.00, szczególnie przygotowujących się do Bierzmowania.

6. W sobotę 24 lutego na Hali MOSiRu w Radomiu przy ul. Narutowicza 9 odbędzie się ZIMOWY APEL MŁODYCH. Gościem specjalnym będzie abp Grzegorz Ryś, Ordynariusz Łódzki. Wystąpi również zespół NiemaGotu ze Światowych dni Młodzieży w Krakowie. Początek o godz. 15.00. Młodzi którzy pragną wziąć udział w apelu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do piątku. Liczba miejsc jest ograniczona.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Caritas naszej diecezji. Na deklaracjach możemy dopisać „PZC Borki”. Pomoc w wypełnieniu deklaracji w środy od godz. 17.00 w Domu Parafialnym. W Popielec zebraliśmy 4875 zł jako Jałmużnę Wielkopostną. 

9. Od kilku dni ksiądz prałat Edmund Marcinkiewicz po zasłabnięciu znajduje się w szpitalu. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego. 

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.