Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu 4 marca 2018

 

1. Dziś, o godz. 17.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

2. W dniu dzisiejszym są w naszej parafii relikwie św. Brata Alberta. Rycerze Kolumba, którzy są inicjatorami peregrynacji z tej okazji pragną wspomóc domy dla bezdomnych prowadzone przez siostry albertynki. Możemy włączyć się w dzieło pomocy ofiarowując nową pościel, koce, ręczniki, środki czystości czy też ofiary pieniężne. Zbiórka materiałów będzie prowadzona przez cały tydzień przy ołtarzu M. B. Częstochowskiej. 

3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00 Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą modlić się przy relikwiach św. Brata Alberta w intencji wszystkich potrzebujących naszej parafii.

4. Z racji niedzieli liturgiczną uroczystość św. Kazimierza będziemy obchodzić w poniedziałek.

5. Jutro Msza Święta i spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

6. W środę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży. W naszej parafii zapraszamy na godz. 11.00 młodzież gimnazjum i młodzież ponadgimnazjalną. Po południu o godz. 17.15 koncert ewangelizacyjny zespołu „Jak Najbardziej” w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Szczegółowy plan w gablotach przed kościołem i w szkołach.

7. Wielkopostne nabożeństwa Drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek: o godz. 16.30 – dla dzieci; 17.15 – dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i pracujących.

8. W piątek od godz. 18.00 w katedrze zapraszamy na proponowane przez papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”. Przez całą dobę, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 

9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Caritas naszej diecezji. Rozliczenia będą we wtorki od godz. 17.00 do 18.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

10. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia w sobotę 10 marca o godz. 10.00 w Centrum Wolontariatu „Arka” w Radomiu, ul. Kelles-Krauza 19.

11. Wielkopostny Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 w WSD w Radomiu.

12. W przyszłą niedziele o godz. 15.00 w Oratorium ks. Filipinów odbędzie się spektakl pt. Konfederaci barscy wystawiany przez teatr „Dobry wieczór” z Torunia.

13. W przyszłą niedzielę poprosimy o ofiary do puszek na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. 

14. Ks. Filipini zapraszają do udziału w pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii w dn. 22-29 kwietnia 2018 r. W programie m.in. Madryt, Salamanka, Santiago de Compostella, Fatima, Aljustrel, Lizbona, Avila, Segovia, Toledo. Na trasie Polska – Hiszpania przelot samolotem. Zostały już ostatnie miejsca. Koszt 1700 zł + 530 euro. Kontakt telefoniczny lub mailowy do uzyskania w zakrystii.

15. Ks. prałat Edmund Marcinkiewicz w poniedziałek wyszedł ze szpitala i znajduje się w Domu Księży Seniorów przy ul. Młyńskiej.

16. Zachęcamy do zakupienia Gościa niedzielnego 

17. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu wpłynęły na rzecz parafii i obiady dla dzieci. Bóg zapłać.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wiele Bożych łask i opieki Matki Bożej.