Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2018

 

1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.00.

2. Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Możemy jeszcze dziś wesprzeć siostry albertynki ofiarami na ołtarzu M. B. Częstochowskiej.

3. Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży. Dziękujemy ks. Michałowi Szelągowi, który prowadził rekolekcje, pani Małgorzacie. ks.  Marcinowi za obecność i zaangażowanie w przygotowanie tych rekolekcji.

4. We wtorek Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Modlitwy i prośby możemy zostawiać w zakrystii. Szczególnie polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian.

5. W środę po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

6. Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy w piątek, 16 marca, nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta z nauka dla wszystkich o godz. 18.00. W sobotę, 12 marca, Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi: o godz. 7.00 dla wszystkich, o godz. 9.00 dla osób starszych i chorych, o godz. 16.30 dla niewiast, a o godz. 18.00 dla mężczyzn. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych i na Gorzkich Żalach. Rekolekcje będzie głosił ks. Jan Tokarski, kapłan z diecezji sandomierskiej pracujący w Belgii. Prośmy Boga o obfite owoce naszych rekolekcji parafialnych. Plan rekolekcji w gablotach i przy gazetach. 

7. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży i pracujących. Zapraszamy

8. Za tydzień w niedzielę rekolekcyjną będziemy zbierali ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych parafian. Zgłaszajmy do Caritas i do kancelarii osoby starsze, żyjące samotnie, byśmy wszystkim mogli pomóc. Będzie też, od piątku do Niedzieli Palmowej, wystawiony kosz na zbiórkę produktów żywnościowych. 

9. 17 marca obchodzi swoje imieniny ks. Proboszcz. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta w sobotę o godz. 18.00. 

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie wpłynęły na rzecz parafii, szczególnie za ofiary na obiady dla dzieci. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.