Grupa pielgrzymkowa

Grupa nr 8 bierze udział w Pieszej Pielgrzymce Radomskiej na Jasną Górę od 1982 roku. Pierwszym organizatorem grupy był ks. Zbigniew Tuchowski, a pierwszym przewodnikiem ks. Czesław Wawrzyńczak. Ksiądz Tuchowski prowadził grupę w latach 1983-85. Od 1983 roku towarzyszył mu ks. Czesław Niewczas, który samodzielnie prowadził grupę w latach 1986-1989. Od 1990 roku przewodnikiem był ks. Zbigniew Sieroń. W 1995 roku przewodził grupie ks. Kazimierz Granowicz, a w latach następnych ks. Artur Fura i ks. Waldemar Maciąg. W latach 2000 – 2012 grupę prowadził ks. Mirosław Nowak, któremu pomagali, ks. Andrzej Bartosiński, ks. Marek Pionka i ks. Sławomir Adamczyk.

W skład grupy wchodzili, poza pątnikami z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pielgrzymi z dekanatu Radom-Południe.

W ostatnich latach liderem grupy jest Andrzej Zacharski. Od początku opiekują się pielgrzymami siostry pielęgniarki, a wśród nich z największym pielgrzymim stażem Jolanta Kowal. Sanitarkę obsługuje Marian Motyl i Eugeniusz Traczyk, który służy także jako kwatermistrz. Transportem bagaży od lat zapewniają Maria i Adam Michalczewscy.