Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej działająca przy Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu powstała 8 grudnia 2000 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi.

Wspólnota liczy 53 osoby.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w środę po pierwszej niedzieli miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Po Eucharystii spotykamy się sali na pierwszym piętrze Domu Parafialnego na dalszą modlitwę.

Prowadzącym wspólnotę jest ks. Aureliusz Bociarski, a opiekunką grupy jest Pani Maria Poneta.

Nasze spotkania rozpoczynamy pieśnią do Matki Bożej Niepokalanej, następnie odmawiamy tajemnicę różańca świętego w różnych intencjach. Odczytujemy z Informatora Rycerza Niepokalanej słowa skierowane przez Ojca Generała do członków Rycerstwa. Odmawiamy Nowennę do Maryi Niepokalanej i litanię do Maksymiliana Marii Kolbego.

Wysłuchujemy katechezy wygłaszanej dla nas przez księdza prowadzącego. Na zakończenie kapłan udziela nam wszystkim Bożego błogosławieństwa, dziękując za przybycie i udział we wspólnej modlitwie. Ustalamy termin następnego spotkania i śpiewamy pieśni maryjne.

Środa po pierwszej niedzieli miesiąca w Domu Parafialnym (sala na I piętrze)